czwartek, 6 października 2011

Kolejna osoba dołącza do naszego grona - także chce dzielić się z nami swoją twórczością

Tym razem udało się pozyskać osobę, która chce pokazywać i uwrażliwiać na to, że taktyka i jej stałe studiowanie... jest podstawą ku temu, aby nasza gra przynosiła nam minimum satysfakcji (związanej z tzw. brakiem podstawek).
Tak więc kolejna osoba dołącza do naszego grona - także chce dzielić się z nami swoją twórczością. Tym razem udało nam się zaprosić osobę, która zaczęła wydawanie newslettera szachowego związanego z promowaniem i stałym powtarzaniem taktyki... Timothy Brennan.

Tutaj możemy się zapisać (bezpłatnie) na bardzo fajnego i prostego newslettera (który tworzy Timmy): http://tacticstime.com/?page_id=805

Dlaczego warto sobie pozwolić na to, aby dostawać na mejla tego newslettera? Według mnie chociażby dlatego, że jest on rozprowadzany mniej więcej 2 (czasem 3) razy w tygodniu i co najważniejsze: jest krótki, konkretny oraz zawiera cenną poradę. Uważam, iż to prosty i zarazem dobry sposób, aby na bieżąco pamiętać i rozważać problematykę taktyki. Dodam, że publikowane zadania nie są ani trudne ani znane. Nie znajdziemy także szalenie odkrywczych rzeczy. Więc po co? Ha! Na pewno sami powinniście się o tym przekonać (poniżej jest zdjęcie fragmentu jednego z nich), dlaczego są one tak ważne - zwłaszcza dla osób, które nie doszły jeszcze do poziomu zrozumienia taktycznego równego 1800 (albo większego niż).

Tak więc POLECAM serdecznie ten newsletter i poświęcić kilka razy w tygodniu 10 minut na zadanie taktyczne oraz krótkie wprowadzenie w dany temat (element) związany z taktyką.

Poza tym jest nam OGROMNIE miło poinformować, że Timmy będzie publikował zadania taktyczne na łamach naszego magazynu szachowego (tak, bardzo proste i łatwiutkie, aby móc wiele ich zrobić i dość szybko przy okazji).

Poniżej kilka zdjęć:


Fragment newslettera, który pojawia się kilka razy w twojej skrzynce jeśli zapiszesz się na niego
Zadania, w których czają się taktyczne rozwiązania... które będzie promował i publikował Tim na łamach naszego magazynu :)

Powyżej można zobaczyć reklamę produktu, który stworzył Timmy: składa się on z pliku PDF z zadaniami (ponad 4000 zadań do wydrukowania lub przeglądania na ekranie) wraz z bazą partii szachowych partii (w formacie ChessBase; plik CBV zawierający ok. 4000 partii - a w nich zadania), a tam już są zaznaczone momenty, w których trzeba znaleźć uderzenie taktyczne.

Tutaj można przeczytać o szczegółach na temat bazy taktycznej w pliku PDF i CBV, którą poleca Tim: http://tacticstime.com/?page_id=2

Niebawem na łamach naszego magazynu będziecie mogli zobaczyć opis i próbkę tego co proponuje Timothy. Mam nadzieję, że dzięki temu zechcecie poświęcać kilka chwil na to, aby ćwiczyć sobie taktykę. Zwłaszcza, że zadania bywają naprawdę łatwe i rzadko (albo prawie wcale) spotykane w innych miejscach (autor wybiera uderzenia z partii, które zbiera z okolic w których mieszka).

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza