niedziela, 25 listopada 2012

Przygotowanie do zakończenia publikowania informacji związanych z szachami na blogu

Chciałem poinformować, że od 01.06.2013 roku zostanie zakończone publikowanie informacji dotyczące różnych zagadnień związanych z szachami. Mam nadzieję, że do tego czasu uda się jeszcze napisać kilka ciekawych wpisów. Z góry chcę podziękować wszystkim za pomoc, wsparcie jak też za to, że chcieli odwiedzać tę stronę i czytywać treści, które się tu przewijały.

Tak więc do tego czasu warto jeszcze komentować i dawać propozycje (sugestie) dotyczące zagadnień, które chcielibyście, aby zostały zasygnalizowane (do czasu zakończenia publikowania na blogu). Postaram się, aby treści, które zostały do tej pory (do 1.06.2013) opublikowane były dostępne nadal. Niektórzy mówią, że blog zostanie "zamrożony" - to chyba najlepsze określenie. Z pewnością będzie można go przeglądać i dokładnie się z nim zapoznać. Obecnie jest 400 wpisów z czego 70% stanowią te, które mogą być ciekawe czy też inspirujące lub mające wartość dla osób poszukujących.

EDIT: (2013.09.12)
Z uwagi na to, że jest kilkanaście osób, które czytują (bardziej lub mniej) regularnie tego bloga i podobają im się te wpisy - mające inspirować i pobudzać do samodzielnych i krytycznych poszukiwań - zdecydowałem, że blog będzie jeszcze kontynuowany. I to nawet pomimo tego, że będzie dużo więcej wpisów dla osób o bardzo niskim poziomie gry. Być może będzie to nawet znacznie lepsze rozwiązanie aniżeli całkowite zaprzestanie dzielenia się swoją wiedzą i przemyśleniami. Warto bowiem pamiętać, że pisywanie o czymś "z wyższej półki" wymaga naprawdę obszernej wiedzy, dużego doświadczenia, twórczego wysiłku, wielu setek spędzonych godzin i setek przeczytanych stron o tematyce szachowej. A to z kolei wymaga dużo energii, zaangażowania oraz poświęcenia.

Zapraszam do przetestowania na własnej skórze, tak aby każdy samodzielnie spróbował swoich sił i napisał (zaprezentował) coś dla siebie lub innych, a potem się tym podzielił (w postaci artykułu czy też lekcji albo dyskusji szachowej). Zapewniam, że będzie to naprawdę niezwykłe doświadczenie.

2 komentarze:

 1. Chciałem poinformować, że od 01.06.2013 roku zostanie zakończone publikowanie informacji dotyczące różnych zagadnień związanych z szachami. Mam nadzieję, że do tego czasu uda się jeszcze napisać kilka ciekawych wpisów. Z góry chcę podziękować wszystkim za pomoc, wsparcie jak też za to, że chcieli odwiedzać tę stronę i czytywać treści, które się tu przewijały.

  a wiec zycze aby autor tego bloga uzyskal wreszcie w 2013 r I kategorie , tj tzw. )1 ke) i aby mogl
  znow prowadzic bloga majac juz, do tego , jesli mozna sie tak wyrazic ... stosowne papiery.

  mol

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję serdecznie Drogi PROFESORZE za życzenia. Myślę, że przez niecałe 6 miesięcy będzie jeszcze nieco okazji, aby przedstawić bogactwo szachów. Na pewno jednak będę dumny z tego, że udało się tak długi okres dotrwać razem z kilkoma stale podążającymi czytelnikami. Wszak nieco ponad 3 lata to dość długi okres (biorąc pod uwagę to, że nie jest to specjalistyczny blog i nie jest to dochodowy biznes). Jestem pewien, że do czasu zawieszenia bloga pojawi się jeszcze 100 nowych wpisów (średnio miesięcznie wychodzi aż 15!) i do 1.06.2013 uda się "zdobyć" co najmniej 50.000 odsłon. Wynik 500 wpisów i 50.000 odsłon będzie czymś co pozwoli mi na zawieszenie bloga bez poczucia, że "nie zdążyłem się rozkręcić i przedstawić tego co uważałem za istotne, intrygujące czy ekscytujace".

  W końcu zrobienie Profesora Zwyczajnego nie jest ani szybkie ani tym bardziej proste, prawda?

  OdpowiedzUsuń