czwartek, 19 kwietnia 2012

GrandMaster Hajdzik twardo walczy i po zaciętej walce remisuje - cz.2


Poniżej pokażę w jaki sposób jeden z przyszłych arcymistrzów - Hajdzik zwany Wojtkiem... remisuje przeciwko zawodnikowi silniejszemu (w rankingu) o 390-530 punktów. Przypomnijmy, że zwykle różnica większa niż 200 punktów sprawia, że magia rankingu działa jak piękna, atrakcyjna kobieta: zniewala oraz sprawia że krytyczne myślenie zostawiamy w stanie uśpienia.

Tymczasem poniżej zobaczmy drugą część znakomitej gry, po której GM Hajdzik (posiadający od niedawna dopiero 4 kategorię) remisuje. Od razu zaznaczę, że partie (moim zdaniem) są na dość dobrym poziomie, więc raczej nie są to arcymistrzowskie remisy czy też drastyczna przewaga jednej ze stron, która nie została zamieniona na wygraną. Życzę miłych wrażeń! A Wojtkowi (GM Hajdzikowi) gratuluję i życzę sukcesów!

Przy okazji dodam, że pierwsza partia były rozgrywana tempem 30+15, zaś druga 30+30. Nie są to zatem wyścigi, lecz minimum gwarantujące myślenie ;). Pierwsza partia to remis już po 61 ruchach, zaś kolejna po 66!

5 komentarzy:

 1. czesc

  tomek - nie przeginaj z tym GM i tak dalej
  W kilku partiach pokazałem ze mam potencjał, ale to wszystko.
  Moje gry nie są na stabilnym poziomie, jedna wychodzi, żeby potem nie wyjść z debiutu lub podstawić figure....
  Oczywiście widać swiatelko w tunelu, chociazby nasza ostatnia partia, która naprawde mogła sie podobac. Zazwyczaj jesli dobry wynik uzyskuje to raczej z gry zamknietej, a tutaj mielismy ciekawe kombinacje, obustronne ataki, ogolnie walka na calej szachownicy, z ciekawa koncowka.
  Z tej parti naprawde bylem zadowolony.
  Turniej w chorzowie rowniez z malym sukcesem, jestem na dobrej drodze :)

  pozdrawiam hajdzik

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przeginam ani na jote!

  GM Hajdzik = GRA i MYSLI Hajdzik! To nie ma nic wspólnego z powszechnie stosowanym skrótem: GM (GrandMaster)

  Pozdrawiam i trzymam kciuki!

  OdpowiedzUsuń
 3. przeginasz, bo w tytule wpisu jest napisane grandmaster Hajdzik

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiem, że nie powinno się mówić o faktach, które jeszcze nie nastąpiły, ale zauważ, że jednak mierna 4 czy średnia 3 kategoria by nie była w stanie zagrać takich ŚWIETNYCH partii :). Natomiast GrandMasterowi może się to już udać ;). Poza tym jakoś muszę też zachęcać do poczytania moich wypocin, prawda? :P ;)

  Pierwszy raz widzę (słyszę), abyś ktoś był niezadowolony z tego, że dostał tak zaszczytny TYTUŁ szachowy! Miliony pasjonatów na całym świecie MARZY o tym, aby kiedyś dojść chociaż do FM czy IM. Hajdziku doceń zatem to wyróżnienie! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. gdyby bylo prawdziwe to bym docenił :)
  niestety mam tak duże braki jeszcze, że pracy cała masa przede mną :P

  Ale ciesze sie, że takich parti mam coraz wiecej i to napewno cieszy

  hajdzik

  OdpowiedzUsuń