sobota, 10 grudnia 2011

Szachowa wena twórcza, czyli o tym jak z niczego wyczarować coś niezwykłego i przy okazji ciekawego

Czasami tak bywa, że życie, obowiązki, problemy czy wyzwania... przesłaniają nam nasze hobby. Niekiedy więc trzeba na jakiś czas odstawić rzeczy, które nam sprawiają dużo radości. Tak więc chciałem przekazać, że do końca roku na blogu może pojawiać się bardzo mało wpisów (i rzadko). Być może jeśli uda mi się znaleźć nieco czasu, to na świętach i w czasie przerwy (od świąt do końca roku) napiszę kilka zaległych tematów. Bardzo bym chciał na bieżąco dalej wszystko opisywać, jednak stres, problemy oraz trudności, które ostatnio mnie nie opuszczają... sprawiają, że zamiast poświęcić czas na bloga, poświęcam go na sen i obowiązki.

Tak więc wszystkich chętnych zapraszam do przeglądania poprzednich wątków (wpisów), gdyż w ostatnich 2 miesiącach pojawiło się ich naprawdę sporo. Warto czasami wracać do przeszłych tematów i je odświeżać. Ja natomiast postaram się jak najbardziej uporządkować wszystkie sprawy, tak aby znaleźć czas na pisywanie bloga. Nie chcę tego odpuszczać, gdyż pisanie o szachach jest dla mnie ważne - a być może także daje moim wiernym czytelnikom... poczucie, że można coś ciekawego poczytać nad tym co pisuję - i chwilę się zastanowić ;).

Josh Waitzkin (główny bohater filmu "Szachowe dzieciństwo") gra w szachy (białymi bierkami): mały chłopiec z wielkim sercem do rozwijania myślenia... jak też pogłębiania sztuki uczenia się!

2 komentarze:

 1. Każdy ma czasem cięższy okres w życiu
  to normalna rzecz - ważne, żeby się nie pogubić, trzymać rękę na pulsie

  wszystko z czasem się poukłada - nawet najgorsze chwile muszą kiedyś minąć

  powodzenia

  hajdzik

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Hajdziku! :)

  Dołoże starań, aby wszystko dobrze się poukładało. Przy okazji nieco odpocznę od szachów, aby pojawił się drobny głód ;). A od nowego roku będę starał się, abym nie musiał znowu stale gonić za tym, aby zachowywać minimum standardów i poziomu życiowego.

  OdpowiedzUsuń