sobota, 1 października 2011

UON - czyli newsletter poświęcony ciekawym i nietypowym zagraniom debiutowym

UON - czyli newsletter poświęcony ciekawym i nietypowym zagraniom debiutowym. Polecam, gdyż jest to lektura na kilkadziesiąt dobrych miesięcy - pomimo, że ciekawych wydań jest obecnie jedynie niecałe 20 (polecam szczególnie od numeru 11, gdyż wcześniejsze niestety nie są zbyt wysokiej jakości). Zwykle ukazuje się 3 (do 4) numerów rocznie. Jest on bezpłatny, lecz pomimo tego w najlepszych wydaniach są znakomite analizy, partie oraz komentarze (niekiedy twórców danego gambitu). Chyba najbardziej znanym i jednocześnie grywalnym na różnych poziomach pozostaje "Gambit Halloween" (nr 13).
Dodam, ze na stronie Marcina Maciągi (bardzo silny amator, który pasjonuje się tym gambitem) można było zapoznać się z polskim opracowaniem dotyczącymi właśnie tego niesamowitego gambitu.


Czym jest ten skrót? Otóż UON - Unorthodox Openings Newsletter, czyli w wolnym tłumaczeniu: Newsletter poświęcony ortodoksyjnym (nietypowym, kontrowersyjnym) debiutom. A gdzie można znaleźć te wydania? Są one na poniższej stronie: http://www.asigc.it/teoria/uon/uon.htm

Zdjęcia z okładek newslettera UON - numery od 11 (lewy górny róg) do 29 włącznie (prawy dolny).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz